Někdo si řekne, že by vypadal jak blb, pro někoho je provokace životní styl. Kam patříte vy sám vám možná napoví následující extravagantní účesy!

Obvykle si představujeme „slušňácké“ pánské účesy. Co když to ale není váš styl a toužíte svými vlasy provokovat, komunikovat a dráždit? Takovéto extravagantní pánské účesy jsme pro vás našli v britských kolekcích s účesy pro muže, které byly dokonce tak úspěšné, že byly nominovány na ty nejlepší v kategorii British Mens Hairdresser Of the Year (v soutěži British Hairdressing Awards). Autorkou těchto extravagantních pánských účesů je kadeřnice Donna Mitchell z Bounce Salon. První kolekce, na kterou se podíváme, dostala jméno Urban dandy.

Extravagantní pánské účesy z kolekce Urban dandy a Chaotic decadence. Autorem kolekce je Donna Michell, Bounce Salon.

Extravagantní pánské účesy z kolekce Urban dandy a Chaotic decadence. Autorem kolekce je Donna Michell, Bounce Salon.

Extravagantní pánské účesy a mýtus dandyho

Kdo vlastně dandy je? Pouček a definic najdete mnoho. Tento pojem se objevil už v 19. století a mýtus dandyho v podstatě stvořil slavný básník Charles Baudelaire. Dandyho charakterizuje jako toho, kdo „

sice nezpřetrhal své svazky s moderním životem, ale v rámci jeho konvencí pracuje na své jedinečnosti. Je to ten, kdo se postavil nad zákon a určil si své vlastní zákony. Dnes je v móde a tedy také v účesech za dandyho považován ten, kdo má vlastní nekonvenční a přesto elegantní styl. Jsou to muži, kteří se nebojí nechat si narůst plnovous a nosit klobouky či osvěžit svůj outfit dalšími zajímavými detaily. Kytka v klopě saka, manžetové knoflíčky pro běžný den, kostkované šátky kolem krku – to vše muž-dandy nosí a tím vším je jedinečný. Do svého pánského stylu se nebojí vpustit ani typicky ženské prvky. Nosí náušnice, na krku korálky, na ruce náramky klidně z perel.

A jak vypadají extravagantní pánské účesy, které dandy nosí? Dandy se nebojí dlouhých vlasů, které nosí stažené do culíku, ale také do drdolu. Krátké vlasy nosí výrazně vyfoukané, často dotvořené melírem a vyformované styligem do rozšafného rozcuchu . Patka a gel jsou dandyho věrní přátelé!

FOTOGALERIE: Donna Mitchell (Bounce Salon) – Urban dandy

Chaotická dekadence a extravagantní účesy pro muže

Abychom si mohli představit ještě jednu kolekci účesů pro muže od Donny Mitchell, musíme se opět vrátit k Baudelairovi. Podle něj je dandysmus, o kterém jsme mluvili v souvislosti s první kolekcí účesů, posledním zábleskem heroismu uprostřed dekadence. Dekadence znamená úpadek a v době Charlesa Baudelaira bylo dekadencí označováno tehdejší umělecké, ale také filosofické hnutí. Dekadence zdůrazňovala svébytnost umění, které ničemu jinému neslouží – tedy pouhé „umění pro umění“, francouzsky l´art pour l´art, se stalo jedním z hesel dekadence. Tak, jak si tehdejší umělci zakládali na čistotě umění, na novosti a kráse objevované v ošklivosti, tak se můžeme koukat i na další extravagantní pánské účesy od Donna Mitchell – extravagance pro extravaganci a krása v nekráse!

FOTOGALERIE: Donna Mitchell (Bounce Salon) – Chaotic decadence

 

Zdroj obrázků: účesy Donna Mitchell (Bounce Salon) – kolekce extravagantních pánských účesů Urban dandy a Chaotic decadence

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník