V zkrášlovacích kúrách sázíme obvykle na rostlinné oleje. Víte ale, že proti vypadávání vlasů a zlepšení jejich růstu skvěle funguje Emu olej?

Ne příliš známý emu olej je léčivý olej, který pochází z Austrálie. Ano, jeho název má co do činění s australským nelétavým ptákem emu. Olej z tuku ptáka Emu dokáže příznivě působit na vlasy. Emu olej vypadávání vlasů zabraňuje a řeší tak problémy mnohých z nás, kteří tento esteticko-zdravotní problém řešíme.

Olej Emu se získává rafinováním tuku z Emu australského. Olej je při rafinaci vystaven vysokým teplotám. Výsledkem je průsvitný, řídký a neutrální olej. Nemá žádnou specifickou vůni nebo chuť.

Olej Emu se získává rafinováním tuku z Emu australského. Olej je při rafinaci vystaven vysokým teplotám. Výsledkem je průsvitný, řídký a neutrální olej. Nemá žádnou specifickou vůni nebo chuť.

Emu olej pro zdraví a krásu

Emu olej má mnohostranné využití. Působí příznivě na pleť, podrážděné oči, ulevuje při nepříjemných a bolestivých stavech, jako je například pásový opar. Co se vlasů týče, významně snižuje vysychání povrchu kůže na hlavě. Emu olej je totiž podobný lidskému mazu, který zabraňuje vysychání pokožky. Olej z ptáka emu efektivně obnovuje kořínky vlasů.

Emu olej je velkým pomocníkem proti vypadávání vlasů

Emu olej má rovněž schopnost stimulovat růst vlasů. Zvyšuje růstovou aktivitu vlasových folikulů. Vlasový folikul je tkáň, která obaluje vlas a z které vlas vyrůstá. Léčivý emu olej vlastně aktivuje neaktivní vlasové folikuly. Má protizánětlivé účinky, odstraňuje plísňové infekce, které mohou být rovněž příčinou padání vlasů.

Léčivý olej z ptáka Emu je schopen proniknout hluboko do kůže. Obsahuje velké množství esenciálních mastných kyselin. Tyto kyseliny jsou nezbytně nutné pro správné fungování organismu, tedy i pro správný růst vlasů. Člověk sám si není schopný tyto látky vyrobit.

Emu olej je velkým pomocníkem proti vypadávání vlasů

Emu olej je velkým pomocníkem proti vypadávání vlasů

Emu olej není žádný mýtus, ale opravdový malý zázrak, který pomáhá a má úctyhodné účinky. Posiluje kůži, a některé testy dokonce dokazují, že se po šesti týdnech používání tohoto oleje tloušťka nově vyrostlých vlasů zdvojnásobila. Patří tam mezi další prospěšné oleje na vlasy.

Jestliže vás trápí vypadávání vlasů, vyzkoušejte Emu olej, který působí regeneračně a možná pro vás bude právě pro vás ideálním řešením vašeho nepříjemného problému. Olej probudí spící vlasové kořínky a zajistí vám tak zase krásně husté vlasy. Jediné co musíte udělat je používat tento olej pravidelně, a to po dobu alespoň šesti až osmi týdnů. Olej se jednoduše vtírá do pokožky. Snažte se vyhnou kontaktu oleje s délkami vlasů, aby nebyly mastné. Případně myjte délky vlasů častěji, ale vynechávejte pokožku hlavy ošetřenou Emu olejem. Olejová kúra pro vlasy je pro řadu lidí problematická, ale kvůli výsledku stojí za to se s ní trochu popasovat.

Zdroj obrázků: Shutterstock, koláže ContententPub s.r.o. – specialista na copywriting a vizualizaci obsahu

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník