Drdol – drdoly a vyčesané up-do účesy se hodí pro různé příležitosti. Poznejte, který pro jakou a inspirujte se drdoly v naší velké galerii účesů.
Drdol – drdoly a vyčesané up-do účesy

Drdol

Formální i neformální – takový může být drdol. Podívejte se na vyčesané účesy a drdoly v naší velké fotogalerii účesů. Postupně ji doplňujeme o další.

Účes jako drdol je velice zajímavý fenomén. Máme jej sice více zažitý jako slavnostní drdol, tedy jako účes na ples nebo jako účes pro jinou slavnostní příležitost, ale pak si jej klidně vyčešeme, když jdeme v létě k vodě, na dovolenou, nebo třeba jen když už se hodně hodně nudíme a toužíme si nějak vyhrát s vlasy. Univerzálnost drdolu jako účesu na nás klade požadavek chápat, pro jakou příležitost se ten který drdol hodí hodí a pro jako ne. Naše velká galerie účesů vám představí drdoly pro každou příležitost. Od těch nejslavnostnějších a nejhonosnějších – čili drdoly na ples nebo svatební drdoly, až po drdoly formální vhodné například k business outfitům do zaměstnání. Nechybí ale ani rozverné drdoly jako jednoduché účesy pro každodenní příležitost, drdoly pro sport a plážové drdoly. Galerii budeme postupně doplňovat o další drdoly a vyčesané up-do účesy, takže věřím, že se k naší galerii s drdoly budete pravidelně vracet a inspirovat se jimi.

GALERIE: Drdoly a vyčesané up-do účesy

Drdol – 10 tipů pro drdoly, up-do účesy a vyčesané vlasy

  1. Zapamatujte se, že drdol je účes, který podle svých variací, použití vlasových doplňků a stylingu, můžete nosit pro různé příležitosti. Je třeba ale znát, kam se který hodí.
  2. Svatební drdol bývá častým svatebním účesem. Skvěle se kombinuje se závojem i s jinými vlasovými svatebními doplňky. Ty jsou pro svatební účes téměř jasnou nutností, protože svatební dekorace vlasů má svá specifika, kterých je dobré se držet.
  3. Drdol jako účes na ples potřebuje spíše uhlazenější, než rozčepýřenou formu. U plesových účesů můžete být kreativnější. Plesový drdol leze opět ozdobit různými šperky a vlasovými doplňky, ale také jej udělat bohatším pomocí různých výplní, příčesků a přidělaných copánků. Když máte vlasy jemné, řídké nebo nedostatečně dlouhé, jsou pro kvalitní a hezký účes na ples přímo nutností.
  4. Drdoly lze nosit také jako formální účes do práce. Dodá vám na serioznosti a důstojnosti. Je také skvělým účesem na pracovní pohovor pro dlouhovlásky. Preferujte hladké dobře držící drdoly. Žádné nedbalé rozčepýření a ani frivolně povolené prameny nejsou zrovna optimální.
  5. Rozverný a rozčepýřený drdol se hodí pro každodenní nošení. Vlasy mohou kolem drdolu vlát a i jednotlivé prameny lze z účesu povytáhnou a třeba rozvlnit či dozdobit.
  6. Pokud jste dlouhovláska, naučte se vypnou jednoduchý drdol. Poslouží vám ve chvíli, kdy zjistíte, že vám vlasy překáží. Může to být rychlý účes, který si v práci sepnete bez použití zrcadla a můžete se pak lépe soustředit na práci bez rušivých kadeří. Je to drdol na sport, do bazénu a kamkoli, kde se znenadání ukážou rozpuštěné vlasy jako překážka.
  7. Drdoly je kreativní účesy a tak se k nim také přistupujte. Sledujte účesové trendy a zkoušejte nové formy účesu. Kombinujte jej s částečně rozpuštěnými vlasy nebo jej tvořte z různých copů a copánku. Nezapomeňte, že můžete používat také různé příčesky a výplně.
  8. Vyčesané up-do účesy jsou praktické ve chvíli, když už vaše vlasy nejsou stoprocentní a nezůstal vám čas na jejich úpravu či umytí. Vyčesané vlasy do drdolu nedostatky schovají a vůbec v nich nikdo nepozná kompromis.
  9. Dobré drdoly drží a vydrží, i když si v něm třeba lehnete. Takto dokonce vytvoříte krásně rozverný účes s rozčepýřeným drdolem. Zkuste to někdy. Večer si vyčešte drdol, lehněte si s ním spát a uvidíte, jaký kousek z něj bude ráno. Samozřejmě je velice důležité, aby pořád pevně držel a obstály jste v něm po celý další den.
  10. Pozor na střih! Pokud jste zvyklá nosit drdoly, upozorněte na to svého kadeřníka, než se pustí do úpravy vašeho účesu. Jinak to může dopadnou tak, ze svého nového střihu nebudete schopná drdol vyplout.

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků a firem

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník