Domácí barvení vlasů zažívá revoluci!

Nová generace barev pro domácí barvení vlasů přináší jednoduché triky, jak jednoduše oživit náš vzhled. Nechte zazářit svou přirozenou krásu!

Pro okouzlující vzhled a zvýraznění svých předností někdy stačí tak málo. Co například oživit barvu svých vlasů, vyživit je do hloubky a navrch jim dodat sametový lesk a vzhled? Pokud nemáte čas nebo nechcete trávit hodiny u kadeřníka nemusíte. Pro domácí barvení vlasů dnes může použít novou generaci barev. Tyto barvy na vlasy pro domácí barvení vám umožní, abyste dokonalou proměnu zvládla hravě i sama doma. Stačí když si vyberete ty správné pomocníky a budete následovat naše jednoduché tipy!

Kdo by netoužil po zářivých a lesklých vlasech. Ztracený půvab jim snadno navrátíte kvalitní a pravidelnou péčí. Vyzkoušejte domácí barvy na vlasy a podobně jako 61 % žen dodejte své hřívě neodolatelnou barvu, lesk, hebkost a vůni a to v pohodlí domova a vaší koupelny. Uvidíte, že i vaše okolí bude překvapeno pozitivní změnou.
Kdo by netoužil po zářivých a lesklých vlasech. Ztracený půvab jim snadno navrátíte kvalitní a pravidelnou péčí. Vyzkoušejte domácí barvy na vlasy a podobně jako 61 % žen dodejte své hřívě neodolatelnou barvu, lesk, hebkost a vůni a to v pohodlí domova a vaší koupelny. Uvidíte, že i vaše okolí bude překvapeno pozitivní změnou.

Domácí barvení vlasů začíná výběrem vhodného odstínu a barvy

Domácímu barvení vlasů se část žen ještě dnes stále vyhýbá. A to především proto, že mají obavu z poškození vlasů nebo výběru špatného odstínu. To je ale zcela zbytečné. V dnešní době jsou k dostání kvalitní barvy na domácí použití, jejichž aplikace je nejen velice jednoduchá a v mnoha případech i příjemná, ale zároveň nabízí také široké portfolio odstínů, ze kterého si jistě vyberete váš vysněný.

Při barvení vlasů nemusíte zcela od základů měnit svou image. Naopak velmi trendy je i barvení vlasů v podobném odstínu jako je vaše přirozená barva vlasů. Barvením vlasům dodáte větší lesk a ještě zdůrazníte váš přirozený odstín. Světlé a blonďaté vlasy tak budou ještě zářivější, zatímco hnědovlásky podpoří intenzitu své barvy.

Barvy na vlasy pro domácí barvení vlasů mají nespočet barev a odstínů.
Barvy na vlasy pro domácí barvení vlasů mají nespočet barev a odstínů.

Pokud se však rozhodnete pro kompletní proměnu, je důležité správně vybírat odstín. V zásadě platí, že by jste neměla vlasy zesvětlovat naráz o více jak dva až tři odstíny. Ztmavování vlasů je sice jednoduší, ale o to více může být proměna výraznější a možná si na ni budete déle zvykat. Při výběru barvy ale vždy nezapomeňte zohlednit i charakter vaší pokožky, který je laděn buď do studených, nebo teplých tónů a také barvu obočí. 

Mezi barvami na vlasy pro domácí barvení vlasů najdete širokou paletu odstínů. O platinové a popelavé blond, přes medovou, mandlovou, měděnou až po škálu hnědých odstínů počínaje kaštanovou, čokoládovou s teplými nebo studenými odlesky, temnou kajalovou a další. Zapomenout nesmíme ani na oblíbené a výrazné odstíny červené, mahagonové, rubínové a temně černé a intenzivní fialovou barvu na vlasy.

Jak dlouho vydrží barva na vlasech při domácím barvení vlasů?

Barvy na vlasy nejsou všechny stejné. Při výběru barvy pro domácí barvení vlasů se můžete rozhodovat mezi smývatelnou barvou, která zpravidla vydrží 6-8 umytí, semi-permanentní barvou, která vás promění na dobu 6-8 týdnů a nebo permanentní, tedy dlouhotrvající barvou. Pokud si barvíte vlasy poprvé nebo si ještě nejste zcela jista zvoleným odstínem, je lepší pro začátek zvolit barvu, která se snadno vymývá jako je například Casting Créme Gloss od L´Oréal Paris.  Naopak velkou výhodou dlouhotrvajících barev je jejich dokonalé krytí šedin. Vyzkoušet můžete například barvy řady Préférence od L´Oréal Paris, která obsahuje vysoce odolné barvící složky, zajišťující dlouhotrvající zářivou barvu a optimální krytí šedin. A pro vykouzlení trendy vzhledu můžete sáhnout též po speciálních barvách Préférence Wild Ombré, s nimiž rychle a jednoduše dosáhnete módního efektu postupného barevného přechodu – takzvaného Ombré.

Domácí barvení je jednoduché. Je však důležité dodržovat návod pro každou barvu na vlasy.
Domácí barvení je jednoduché. Je však důležité dodržovat návod pro každou barvu na vlasy.

Jaký typ barvy při domácím barvení vlasů použít?

Rozmýšlíte zda sáhnout po pěnové nebo krémové barvě? Záleží na vás, která forma barvení vlasů vám nejvíce vyhovuje. Zatímco u krémové barvy si můžete vychutnat rituál barvení, pěnové barvy dávají prostor pro snadnou přípravu a aplikaci. Hledáte-li pěnovou barvu, zvolte například Sublime Mousse od L´Oréal Paris. Dlouhotrvající pěnová barva obsahuje unikátní kombinaci intenzivních barvicích složek ve vzdušné pěně. Bohatou pěnu, která nestéká, stačí pouze jemně vmasírovat do vlasů. Lákavá je i krémová barva Excellence Creme od L´Oréal Paris. Regenerační a ochranná krémová barva s Pro-Keratinem obsahuje speciální aplikátor, díky kterému se vám bude také snadno a rovnoměrně nanášet.

Domácí barvení vlasů zažívá revoluci – kvalitní barvení, regeneraci i péči o barvené vlasy zvládne každá z nás pohodlně sama doma!
Domácí barvení vlasů zažívá revoluci – kvalitní barvení, regeneraci i péči o barvené vlasy zvládne každá z nás pohodlně sama doma!

Domácí barvení vlasů je dnes bez zapáchajícího amoniaku!

V dnešní době se při domácím barvení nemusíte bát ani poničení vlasů nebo nepříjemného zápachu způsobeného štiplavým a agresivním amoniakem. Novým trendem v domácím barvení vlasů jsou totiž barvy s obsahem olejových složek, které amoniak nahrazují. Olej vlasy nejenom vyživuje a zanechává je neporušené, ale navíc díky speciálním olejovým mikročásticím zajistí ještě intenzivnější pronikání barvy do vlasového vlákna a tím ještě uspokojivější barevné výsledky. Užít si navíc můžete i jejich příjemnou vůni, se kterou bude domácí barvení mnohem příjemnější.

Při domácím barvení vlasů je důležité pečlivě následovat pokyny, které jsou uvedeny v přiloženém návodu. Při barvení vždy respektujte, zda jsou vaše vlasy již někdy barvené, zda dobarvujete pouze odrosty, protože i podle toho se může odvíjet doba působení barvy. Po aplikaci nezapomeňte barvu důkladně smýt a na závěr použít závěrečnou péči, která je součástí balení a dodá vaší hřívě závěrečný lesk.

Domácí barvení je jednoduché. Je však důležité dodržovat návod pro každou barvu na vlasy.
Domácí barvení je jednoduché. Je však důležité dodržovat návod pro každou barvu na vlasy.

Péče o barvené vlasy je další fáze domácího barvení vlasů

Chcete-li si dlouhodobě uchovat zdravé a krásné vlasy, věnujte jim dostatečnou pozornost. Vybírejte si pouze kvalitní a ověřené značky barev pro domácí barvené vlasů. Po procesu barvení aplikujte na vlasy speciální závěrečnou péči, která je dnes již nedílnou součástí každého balení. Dokonalého efektu dosáhnete, pokud budete používat i speciální šampony a kondicionéry pro barvené vlasy.

Trochu historie barvení vlasů

Půvab barvených vlasů znali už v dávné minulosti. Již v antickém Římě dokázali pomocí rozmanitých přírodních látek změnit přirozenou barvu vlasů. Pojetí krásné a neodolatelné barvy se potom proměňovalo v závislosti na historickém období a konkrétní kultuře. Zatímco v Egyptě se považovala za symbol krásy černá, v pozdějším středověku dominovala blond.

Zlom v oblasti barvení vlasů nastal na začátku dvacátého století, kdy byla vynalezena první chemická barva na vlasy. Využívala účinky peroxidu a amoniaku. Za jejím zrodem stál zakladatel značky L´Oréal Eugen Schueller. Roku 1907 definoval a vyrobil vlastní produkty a prodával je pařížským kadeřnictvím. Uvedl mimo jiné i barvu Dream blond, která inspirovala a zahájila slavnou éru blonďatých hollywoodských hvězd. Nyní sto let po vynálezu první barvy na vlasy přináší L´Oréal novou revoluci v domácím barvení vlasů – barvu Prodigy! O PRODIGY 5 si můžete přečíst v samotném článku.

Zdroj obrázků: FL, L´Oréal

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník