Dětské účesy 2016 – ORIGIN KIDS by Petry Měchurová.
Dětské účesy 2016 – ORIGIN KIDS by Petry Měchurová.

Dětské účesy 2016 – ORIGIN KIDS by Petra Měchurová

Jaké jsou trendy pro letošní dětské účesy 2016? Poradí nám nejen špičková česká kadeřnice, ale i maminka, která to ví doslova z první ruky.

Známá česká kadeřnice a vlasová stylistka Petra Měchurová je nejen špičkovou kadeřnicí, ale také maminkou dvou dětí. Právě její děti pro ni byly inspirací pro vytvoření dětské kolekce účesů pro rok 2016 s názvem ORIGIN KIDS. Hledáte pro své ratolesti nápady na zajímavé dětské účesy 2016? Tady jsou!

Dětské účesy 2016 podle Petry Měchurové – dětská kolekce ORIGIN KIDS.
Dětské účesy 2016 podle Petry Měchurové – dětská kolekce ORIGIN KIDS.

Dětská přirozenost je někdy skutečně oslňující. Stejně tak, jako jemnost dětských vlasů a jejich barevnost měnící se s každým paprskem slunce. A stejně jako děti své vlasy milují natolik, až mají tendence je ocumlávat, my milujeme své děti a chceme uchovat jejich krásu, přirozenost a rozvíjet v nich vkus a styl. Pravidelné návštěvy kadeřníka a zastřihávání vlasů jsou nutností, která se nám vyplácí. Jak děti rostou, učí se jak s vlasy správně zacházet, dovídají se, co je pro ně dobré a čemu by se naopak měly po celý život vyhnout.

„Každá žena, která má děti, se snaží novou generaci vychovat co nejlépe. A stejně jako děti učíme pravidelně chodit k lékaři, měli bychom je naučit pravidelně chodit ke kadeřníkovi.” (Petra Měchurová)

Jak pečovat o dětské vlásky?

Vyžadují dětské vlasy nějakou speciální péči? A jak o ně pečovat? „Jako o vlastní,“ odpovídá na dotaz Petra Měchurová. „Dejte jim velkou dávku péče. I když se to nezdá, dětské vlasy jsou velmi často polámané a přetrhané. Stačí nesprávná gumička, sponky, v zimě nošení čepice a jemné dětské vlasy jsou rázem poničené. Snažte se proto hodně posilovat regeneraci, buď oplachovací maskou, nebo neoplachovacími spreji.“

A jaký účes je pro dítě nejvhodnější? Petra říká: „Pro dítě je nejdůležitější, aby vytvořený účes byl praktický. Nemá smysl dětem tvořit extravagantní účesy, naopak v jednoduchosti a přirozenosti je krása. Vhodné je respektovat přirozený růst vlasů a vytvořit účes, který bude sedět a nemusí se několikrát přečesávat. Na denní nošení se perfektně hodí zapletené vlasy, které se po celý den udrží spojené. Vlasy tak nemají možnost se polámat např. při hraní nebo oblékání. Při stahování vlasů si dávejte pozor na správný výběr gumičky, vybírejte takovou, která ve vlasech nebude klouzat, ale ani vlasy nepotrhá.”

Účesy pro kluky a účesy pro holky často splynou do tzv. unisex stylu.
Účesy pro kluky a účesy pro holky často splynou do tzv. unisex stylu.

Dětské účesy 2016 – s ofinou nebo bez?

„Sestříhání ofiny se u dětí jeví jako skvělý nápad. Pozor ale na to, že vaše dítě může mít s ofinou problém. Poznáte to jednoduše podle toho, že se ji bude snažit dát z obličeje pryč. Jsou totiž děti, které vlasy v obličeji nesnesou. A když už vaše dítě ofinu zvládne, myslete na pravidelné zastřihávání!” varuje Petra Měchurová.

3 otázky pro Petru Měchurovou nejen na téma dětské účesy 2016

∴ Co vás k vytvoření dětských trendů – kolekce ORIGIN KIDS inspirovalo?

Petra Měchurová: Přirozenost, kterou vidím jak u dětí celkově, tak u jejich vlasů.

∴ Jak probíhá stříhání vlasů u Vašich dětí? Jsou na stříhání zvyklé?

Petra Měchurová: Ano jsou, ale jsou stejné jako ostatní děti, takže moc dlouho nevydrží sedět a stříháme na etapy.

Jak se staráte o vlasy svých dětí?

Petra Měchurová: Starám se o ně jako o své vlastní. U holčiček je potřeba pečovat o přetrhané vlásky, které jsou důsledkem neopatrného nošení gumiček, stejně jako vysušené konečky vlasů. Gumičky, sponky, čepice a další oblíbené vlasové ozdoby vlasy zatěžují a dětské jemné vlasy tím dost často trpí. Pomáhám jim regeneračními přípravky, a to buď oplachovací maskou, nebo maskou ve spreji, která se neoplachuje. Šampon nedávám jen ke kořínkům, ale napěním ho v celé délce vlasů.

Dětské účesy 2016 z kolekce ORIGIN KIDS Petry Měchurové.
Dětské účesy 2016 z kolekce ORIGIN KIDS Petry Měchurové.

O kolekci účesů: Petra Měchurová – ORIGIN KIDS

  • Vlasy a koncept: Petra Měchurová
  • Salon: Salon Petra Měchurová
  • Foto: Anna Mrázek Kovačič
  • Make-up: Margita Skřenková
  • Styling: Jana Kapounová 

Zdroj obrázků: Petra Měchurová

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník