David Bowie byl a zůstane jednou z nejviditelnějších módních ikon 20. století. Do historie se totiž nepodepsal jenom jako geniální hudebník, ale i trendotvůrce
David Bowie byl a zůstane jednou z nejviditelnějších módních ikon 20. století. Do historie se totiž nepodepsal jenom jako geniální hudebník, ale i trendotvůrce

David Bowie – módní ikona, která z účesů dělala trendy

David Bowie byl a zůstane jednou z nejviditelnějších módních ikon 20. století. Do historie se totiž nepodepsal jenom jako geniální hudebník, ale i trendotvůrce.

Hudba a móda přicházejí o živoucí legendu! Hudební a módní ikona David Bowie umřel ve věku svých 69 let. Přestože nebyl kadeřník, je jeho smrt srovnatelná s takovými ztrátami v kadeřnickém světě, jakým byl nedávný skon kadeřnického mága Vidal Sasoon. Bowie je v očích svých fanoušků natolik spjat s účesy a tvorbou účesových trendů, že loni k jeho 68 narozeninám vytvořila ilustrátorka Helen Green animaci, která zmapovala 50 let účesů Davida Bowie. Helen zachytila zpěváka a jeho účesy od roku 1964 až do roku 2014 na 29 kresbách připomínajících některý z jeho kultovních účesů a svoje dílko věnovala Bowiemu k narozeninám. Samotná kompilace obrázků do animovaného GIFu vznikla jako inspirace v roce 2014 vydanou kompilací Davida Bowie s názvem Nothing Has Changed.

Pocta Helen Green účesům a stylu Davida Bowie
Pocta Helen Green účesům a stylu Davida Bowie

Helen Green zachytila nezapomenutelné momenty související s účesy, kterými David Bowie tak rád provokoval, ale i s jeho výstředním make-upem.  Mezi účesy a styly nechybí jeho nezapomenutelný androgynní look z roku 1972, nebo jeho proslulé blond vlasy z roku 1993.

Helen Green: 50 let účesů David Bowie
Helen Green: 50 let účesů David Bowie

GALERIE: Helen Green: 50 let účesů David Bowie

RIP David Bowie (+2016)

David Bowie podlehl ve věku 69. let rakovině. S tou bojoval statečně 18. měsíců. Ještě před svým odchodem, v den svých 69. narozenin, 8. ledna 2016, vydal své poslední album s názvem Blackstar.

Svoji kariéru zahájil Bowie v roce 1969, kdy vydal své první album Space Oddity. Raketovou kariéru však odstartovalo až jeho album v z roku 1972. Kromě hudby byl David Bowie také hvězdou filmového plátna a účinkoval ve více než 30 filmech. Zahrál si Piláta Pontského, Andy Warhola, upíra a v jeho repertoáru nechybí ani role ve sci-fi. Odmítl ale hrát v bondovce.

Účesy David Bowie
Účesy David Bowie

Zdroj obrázků: Helen Green, Google

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník