Otěhotnět či přivést na svět zdravé dítě má mnoho párů. Pomoci jim může třeba právě naše darování vajíček.

Ne každému se poštěstí bez problémů založit rodinu. Mnohé ženy a páry potkají životní peripetie, které musí řešit za pomoci druhých. Třeba i za pomoci darování vajíček. Víte, že mnohé z nás mohou v této situaci jiným pomoci? Co tak udělat jeden dobrý skutek?

Darování vajíček pomůže bezdětným párům k úplné a šťastné rodině.

Darování vajíček pomůže bezdětným párům k úplné a šťastné rodině.

Darování vajíček pomáhá jiným k rodinnému štěstí

Znám ve svém okolí hned dvě ženy, pro které bylo jediným východiskem ke šťastné a plnohodnotné rodině právě otěhotnění za pomoci darovaného vajíčka. Katka, která je první z nich, nemohla otěhotnět po onkologické operaci, kterou musela absolvovat už ve svých 17 letech. Dnes je zcela zdravá, má manžela a šestiletého syna, ale její cesta k vysněné rodině byla poněkud složitější. Lékaři ji řekli, že vlastní dítě mít nemůže, protože její vaječníky už neprodukují vajíčka. Donosit dítě však Katka mohla. A tak jako lepší volbu než adopci zvolila možnost otěhotnění s vlastním manželem a s darovaným vajíčkem. Ivana zas bojovala s genetickou zátěží a existovala příliš velká pravděpodobnost, že se jí dítě narodí s vážným postižením. I pro ní bylo téměř jediným východiskem početí díky darování vajíček.

Lidé si často myslí, že je darování vajíček pouze řešení pro starší ženy, které se rozhodly otěhotnět až v pozdějším věku. Ano, i pro ty, ale mnohem častěji je potřebují mladé ženy. Rozsáhlé gynekologické operace, onkologické problémy či již zmíněná genetická zátěž znamená pro tyto ženy nemožnost počít dítě s vlastním vajíčkem. Otěhotnět a mít vlastní dítě jím můžeme pomoci právě darováním vajíčka.

Co vás u darování vajíček zajímá nejvíce?

Darovat vajíčko je anonymní

Zákon garantuje anonymitu dárce. Anonymita je vzájemná, takže anonymní je jak dárce, tak pár, který díku vajíčku počne dítě.

Dárcovství vajíček je bezplatné

Jedná se o dobročinný akt, kterým pomůžete jiným bez nároku na odměnu. Dárkyně získávají pouze kompenzační příspěvek do 25 000 Kč, který jim uhradí náklady spojené přípravou na odběr vajíčka a vlastním odběrem – ubytování, cestovní náklady, ušlý zisk díky nepřítomnosti v zaměstnání apod.

Vajíčka nemůže darovat každý!

Důležité je, aby byl dárce psychicky i fyzicky zdráv. Dárkyněmi se mohou stát ženy ve věku 18-35 let s normálním genetickým nálezem. Nesmí mít pozitivní výsledky na pohlavně přenosné nemoci a musí mít alespoň střední odborné vzdělání.

Darovaná vajíčka jsou základem pro využití metody umělého oplodnění IVF s darovanými vajíčky. Staňte se dárkyněmi a pomozte jiným ženám!

Darovaná vajíčka jsou základem pro využití metody umělého oplodnění IVF s darovanými vajíčky. Staňte se dárkyněmi a pomozte jiným ženám!

Daruj vajíčko a zjisti svůj zdravotní stav

Darování vajíček vám přinese spousty cenných informací o vašem zdravotním stavu. Pro dárkyně je to cesta k tomu, aby si ověřily svoji vlastní plodnost a případně tak mohly začít včas řešit svoje problémy s otěhotněním. Díky vyšetření před samotným darováním poznáte svůj genetický nález, svoji krevní skupinu včetně Rh faktoru a dozvíte se také, máte-li negativní výsledky na pohlavně přenosné onemocnění, jakými jsou HIV, syfilis nebo žloutenka typu B a C. V rámci vyšetření poznáte výsledky svého EKG, svůj krevní obraz i jaterní testy.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník