Contouring je skvělá metoda melírování vlasů, která umí potlačit nedostatky našeho obličeje a naopak vypíchnout naše povedené rysy. Jak na něj?

Hra světla a stínu pomocí metody contouring je a není novinka. Až doposud byl totiž contouring znám především profesionálním vizážistům, jejichž metody vizuálního tvarování obličeje pomocí make-upu a již zmíněné hry světla a stínu kopírovalo mnoho žen po celém světě. Tím, kdo však contouring proslavil nebyl žádný vizážista, ale hvězda Kim Kardashian. Právě ona líčení s využitím contouringu zpopularizovala natolik, že návody na něj začaly plnit stránky časopisů a návody „jak na contouring“ jsme hltaly jedna vedle druhé. Teď ale s metodou, jak využít contouring při barvení vlasů přišel L’Oréal Professionnel a krásné teď už nemusíme být jen díky správně provedenému make-upu, ale také díky contouringu jako metodě melírování vlasů. Contouring ve vlasech vás nadchne!

Contouring ve vlasech je vlastně metoda melírování, která jakoby pomocí make-upu krášlila náš obličej modelováním vlasů pomocí světla a stínu.

Contouring ve vlasech je vlastně metoda melírování, která jakoby pomocí make-upu krášlila náš obličej modelováním vlasů pomocí světla a stínu.

Co dokáže contouring?

Contouring ve vlasech je o práci se světlejšími a tmavšími odstíny vlasů. Díky této hře světla a stínu dokáže speciální barvení a meírování na principu conturingu zjemit nebo zvýraznit některé rysy našeho obličeje. Zvýrazní se ty, které nám sluší, potlačí ty, které chceme schovat. Contouring je metoda melírování, která nás umí udělat krásnějšími.

Contouring ale neztrácí svoji sílu a užitečnost ani při make-upu a tak i nadále platí, že obličej lze vytvarovat pomocí světlých a tmavých odstínů make-upu tak, abychom se svým obličejem přiblížily ideálu krásy.

Vlasový contouring vyrazil na cestu z červeného koberce do ulic!

Hvězdami vlasového contoutringu jsou krásky, jako Scarlett Johansson nebo Drew Barrymore. Právě ony mezi prvními započaly rychlý nástup tohoto trendu i mezi normálními smrtelníky a contouring účesy tak směle vyrazily zkrášlovat naše ulice. „Vlasový contouring dokáže upravit tvar obličeje a zdravě ho prozářit i bez použití make-upu,“ vysvětluje oblibu tohoto trendu Michal Zelenka, ambasador L’Oréal Professionnel. V době, kdy se make-up stává spíše nenápadným až neviditelným je contouring vlasů novou cestou ke zkrášlení a k přirozenému vzhledu. „Pro přirozený výsledek musí profesionálně vytvořená barva perfektně splynout s vašimi vlasy a tónem pleti,“ potvrzuje Michal Zelenka.

Contouring podle tvaru obličeje

Contouring pro protáhlý tvar obličej

Máte obličej ve tvaru obdélníku, kterému chybí měkké zaoblené linie? V tomto případě váš vzhled vylepší pravidlo: tmavá nahoře, světlá dole.

Kadeřník Michal Zelenka radí: „Zkrácení a zmenšení obličeje dosáhneme tak, že na vrchní část hlavy až po linii obočí aplikujeme tmavší barvu. Dolní část obličeje zjemníme světlejším odstínem, který minimalizuje linii čelisti. Obličej je tak zdánlivě kratší a pleť rozjasněná.“

Contouring vlasů pro protáhlý obličej.

Contouring vlasů pro protáhlý obličej.

Contouring pro hranatý tvar obličeje

Pro čtvercový obličej je charakteristická čtvercová brada, silný krk a výrazná čelist.

Kadeřník Michal Zelenka radí: „Výraznou čelist jsme potlačili a zjemnili díky efektu stínů v koncích vlasů. Tmavší tóny se táhnou přes spánky a krk, což zjemňuje bradu a zužuje krk. Na vrch hlavy a na konce vlasů jsme aplikovali světlejší kakaové odstíny, které krásně zjemnily rysy tváře.“

Contouring vlasů pro hranatý obličej

Contouring vlasů pro hranatý obličej

Contouring pro trojúhelníkový tvar obličeje

Máte výraznou špičatou bradu? Aby váš obličej působil zaoblenější, nechte vlasy delší a prosvětlete je hlavně v délkách. Nenápadné vrstvení pak ostrou bradu zakryje a celý obličej se zjemní.

Kadeřník Michal Zelenka radí: „Bradu do tvaru V opticky potlačíme tak, že barvou podtrhneme kontury tváře. Obličej bude díky tomu působit oválnějším dojmem. Oblast kolem obličeje rozjasníme pomocí světlých pruhů, které rozšíří jeho úhly.“

Contouring vlasů pro trojúhelníkový obličej

Contouring vlasů pro trojúhelníkový obličej

Zdroj obrázků: FL, L’Oréal

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník