Bojovat s prvními šedinami a snažit se oddálit jejich příchod jde i pomocí kvalitního mlsání. Čokoláda proti šedinám vám rozhodně bude chutnat.

Zejména kvalitní hořká čokoláda umí pomoci oddálit příchod prvních šedin a také zpomalit šedivění. Jak to, že čokoláda proti šedinám funguje? Není to žádný mýtus a vysvětlení je docela jednoduché. Čokoláda s vyšším podílem kakaa obsahuje velké množství mědi. Ta je důležitá pro vznik melaninu, který ovlivňuje nejen barvu našich vlasů nebo naší pokožky, ale jeho nedostatek je zodpovědný také za šedivé vlasy. Šedivění je totiž způsobené snížením produkce melaninu.

Kromě čokolády můžete tělo měď dodávat i jinými potravinami. Obsahují ji například houby nebo čočka. Na jídelníček byste měli zařadit také těstoviny, ovesné vločky, vlašské ořechy, mléko, květák a papriku. Užitečné proti šedinám jsou jídla ze sóji a slunečnicový olej.

Čokoláda navíc obsahuje také další užitečné látky. Je bohatá na flavonoidy a antioxidanty. Tyto látky umí bojovat proti vysokému cholesterolu. Avšak důležité je sahat vždy po zdravé čokoládě a nestačí vždy jen koukat na procentuální podíl kakaa. Výrobci totiž z hořké čokolády kvůli její hořkosti odstraňují takzvané flavanoly a právě ty v čokoládě potřebujeme. Pořád ale zůstává pravdou, že hořká čokoláda je zdraví prospěšnější než mléčná. Zatímco 100 g tabulka hořké čokolády obsahuje zhruba 53 miligramů flavonoidů, mléčná jen necelých 14 mg. Ta však zas může tělu dodávat díky obsahu mléka vápník.

Čokoláda proti šedinám vám rozhodně bude chutnat

Čokoláda proti šedinám vám rozhodně bude chutnat

Čokoláda proti šedinám nespasí, ale může pomoci

Šedivění je spojené s věkem a věřit tomu, že díky dostatečnému množství čokolády ve výživě nebudeme nikdy šedivý, povede tak akorát k naší obezitě. Takže čokoláda proti šedinám ano, ale všeho s mírou. Samotné šedivění je projevem poruchy tvorby pigmentu, ke kterému dochází věkem vlivem oxidativního stresu. Přesněji, dochází ke snížení produkce melaninu v jednotlivých folikulech. Čokoláda proti šedinám stačit rozhodně nebude a vaše tělo bude navíc potřebovat zdravý životní styl, kvalitní stravu bohatou mimo jiné na již zmiňovanou měď a také pohodu. Právě stres se totiž často projeví v podobě šedin.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník