Nejextrémnější kontrast – černá a bílá. To je nový módní trend, který ze šatníků přichází také do kadeřnictví. Černobíle vlasy a účesy jsou hit!
Nejextrémnější kontrast – černá a bílá. To je nový módní trend, který ze šatníků přichází také do kadeřnictví. Černobíle vlasy a účesy jsou hit!

Černá a bílá – nový barevný trend pro vlasy přichází!

Nejextrémnější kontrast – černá a bílá. To je nový módní trend, který ze šatníků přichází také do kadeřnictví. Černobíle vlasy a účesy jsou hit!

Účesy jako kombinace dvou protipólů – černá a bílá barva teď tvoří dvojici, která už neosvěžuje jenom naše šatníky, ale také naše vlasy a účesy. Kombinovat platinovou ultra blond s černou je totiž módní. Pro někoho může být tento účesový trend příliš extravagantním, pro někoho naopak skvělým zpestřením účesu. Platina blond je pořád módní, v roce 2015 bude gradovat ve své ledové „glacier“ podobě a naprosto dokonalá bude právě v podobě černobílých účesů. Hra bílé a černé umožňuje vnášet do vlasů geometrii, ale také oživit účesy o složitější, jakoby stříkané vzory. Mnoho kadeřníků nový trend zkouší a každý po svém. Díky tomu vznikají skvělé nápady, ze kterých si můžete vybrat ten svůj.

Černobílé účesy: BELLA Collection – Sharon Malcolm (foto: Jack Eames, make-up: Siobhon Luckie, móda: Desiree Lederer), JUXTAPOSITION Collection – Karine Jackson s použitím Organic Colour Systems (foto: Andrew O’Toole, stylista: Leticia Dare, MUA: Margaret Aston, asistent: Nicola Hand, OCS Australia), The Vault / BHA Collection 2014 – David Baker (The Vault Salon and Spa).

Černá a bílá ve vlasech podle Allilon Education Art Team

Spíše jako podres pod platina blond barvou, nebo v módních color blocích – tak je použita černá v účesech Allilon Education Art Team. Černá a bílá vstupují do hry krátkých, ale také polodlouhých a dlouhých střihů. Někdy jakoby černé vlasy tvořili čelenku, jindy tvoří kouřový melír nebo podkreslují jinak platinové vlasy. Nápaditý účes pro rok 2015 můžete vytvořit třeba právě tím, že své blond vlasy ohnete do platinového odstínu a osvěžíte je černou.

GALERIE: Allilon Education Art Team

O kolekci účesu

 • Vlasy: Allilon Education Art Team
 • Foto: Trevor Leighton
 • Make-up: Cheryl Phelps Gardiner
 • Styling: Giuseppina DeCamillo

Chrystofer Benson dává větší důraz na černou

Na rozdíl od předchozí kolekce účesů je kolekce od Chrystofer Benson ve většině účesů minikolekce s větším důrazem na černou. Benson ukazuje obrácený prokres, kde pod černými vlasy jenom jemně prosvítají blond vlasy. Předvádí rovněž nádherné černobílé ombré.

GALERIE: Chrystofer Benson

O kolekci účesu

 • Vlasy: Chrystofer Benson
 • Foto: Joseph Cartright
 • Make-up: Danielle Donahue
 • Styling: Colleen Mccann

Nastříkejte si na blond vlasy černé vzory

Posledním, tak trochu crazy hitem, jsou blond vlasy se vzory, které jakoby vznikly nastříkáním. Oni tak vlastně i vznikly. Možná se vám tento nápad na černobílé dekorování vlasů zdá být přece jen trochu složitý, doma neproveditelný, ale opak je pravdou. Stačí vám šablona a třeba obyčejné pastelové barvy na vlasy typu HairChalk. Na vyrovnaných vlasech vzor drží tvar a po večírku, kam například s tímto typem účesu vyrazíte, jej můžete opět odstranit. Podle mne naprosto skvělý nápad.

Černé a bílé vlasy – zkuste si na blond vlasy nastříkat černé vzory.

O kolekci účesu

 • Vlasy: Lisa Walby @ Francesco Group (Cheltenham)
 • Foto: John Rawson
 • Make-up: Jo Sugar
 • Styling: Jared Green

Zdroj obrázků: účesy světových kadeřníků a firem – viz text

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník