Blond vlasy 2016 – tipy na účesy i odstíny blond! (Účesy jsou z kolekce Jean Marc Maniatis.)
Blond vlasy 2016 – tipy na účesy i odstíny blond! (Účesy jsou z kolekce Jean Marc Maniatis.)

Blond vlasy 2016 – tipy na účesy i odstíny blond!

Nové blond vlasy 2016 opět nemají pouze jeden odstín nebo jeden střih. Blond účesy, zejména ty pro krátké vlasy, hýří mnoha odstíny barev a střihů.

Jak na blond vlasy 2016? Času na přemýšlení není mnoho! Co nevidět skončí sezóna blond 2015 a pro nás blondýnky se otevřou další módní obzory. Jahodová blond i blond barva na vlasy jako růžové vlasy (pink účesy) – nic z toho nebude chybět! Blond vlasy v roce 2016 často nahradí stříbrná až šedivá barva vlasů, ale o té teď nechci mluvit a k vlasům v těchto odstínech se ještě mnohokrát vrátíme. Blond v roce 2016 bude také něžně pastelový, nebo zůstane u ledové krásy platina blond odstínu.

Blond vlasy 2016 – tipy na blond účesy podle Jean Marc Maniatis.
Blond vlasy 2016 – tipy na blond účesy podle Jean Marc Maniatis.

Každá blondýna má dnes navíc šanci díky novinkám na trhu ještě více chránit své vlasy při odbarvování na blond pomocí speciální kosmetiky. Jeden z takových produktů představil i Schwarzkopf Professional a o této novince nazývané Fibreplex jsme si povídali přímo s jeho ambasadorkou, Kateřinou Muratovou. Určitě si rozhovor o Fibreplexu a jeho použití přečtěte! Je užitečný nejen pro ty z vás, které jste blond nebo se k blond barvě vlasů alespoň svým přirozeným odstíne přibližujete, ale i pro každou brunetku, která se na blond barví, nebo se odbarvit chystá. Zpátky ale k tipům pro blond vlasy 2016. Sáhla jsem po velice zdařilé kolekci světově proslulého kadeřnického salonu Jean Marc Maniatis. Za skvělými blond účesy pro podzim/zima 2015/2016 stojí kadeřníci André Delahaigue a Alexandre Protti (asistent). Krásné barvy připravila koloristka Pamela Frangopoulos. Tady je blond inspirace 2016!

Blond vlasy 2016 – účes je z kolekce Jean Marc Maniatis.
Blond vlasy 2016 – účes je z kolekce Jean Marc Maniatis.

Krátké blond vlasy 2016

Zejména krátké blond účesy 2016 jsou jako stvořené pro hru s barvou. Té bude podle Jean Marc Maniatis vévodit soft růžová, jahodová blond a platina. Tyto nádherné teplé pastely i ledově bílá dokonale ladí s výraznými módními doplňky. Těmi mohou být například černé plastové brýle, ale také masivní černá bižuterie. I když náušnicím bych se raději vyhnula zcela. Krátké účesy v blond barvě by měly působit jako šarmantní unisex, kde ženskost nevzniká v přemíře šperků, ale v minimalistickém oblečení s důrazem na sex-appel v detailu. Ve stylingu krátké blond vlasy 2016 sází na decentní rozcuch a rozpoznatelné prameny.

K unisex krátkým blond vlasům 2016 doplňte výrazné černé doplňky. (Účesy jsou z kolekce Jean Marc Maniatis.)
K unisex krátkým blond vlasům 2016 doplňte výrazné černé doplňky. (Účesy jsou z kolekce Jean Marc Maniatis.)

Dlouhé blond vlasy 2016

Pestřejší blond odstíny vlasů zůstaly hlavně u kratších střihů a ty delší sází na barvu ajuvédského zázraku – Ghí. To není neznáme ani pro starou českou kuchyni. Je to vlastně propuštěné máslo. Toto v podstatě pročištěné máslo je vlastně máselným tukem získaným odpařením zbytkové vody a oddělením mléčné bílkoviny. Ghí má ve srovnání s máslem mnohem delší trvanlivost, to by ale pro jeho zařazení mezi zázraky ajuvédy nestačilo. Pro tu je důležitý jeho obsah antioxidantů, minerálů a vitamínů. A právě v barvě Ghí budou velice módní i dlouhé blond vlasy 2016. Odstíny blond tak budou jemné, velice přirozené a přírodní.

Dlouhé blond vlasy 2016 nehýří barvami, ale sází na příjemnou ajuvédskou barvu Ghí. (Účesy jsou z kolekce Jean Marc Maniatis.)
Dlouhé blond vlasy 2016 nehýří barvami, ale sází na příjemnou ajuvédskou barvu Ghí. (Účesy jsou z kolekce Jean Marc Maniatis.)

Dlouhovlasá blondýnka by měla vsadit na sestříhané dlouhé vlasy s důrazem na přiznání pramenů, k čemuž si lze dopomoci jemnou aplikací stylingu pro mokrý efekt nebo silnějšími pěnovými tužidly. Dlouhé blond vlasy 2016 milují však i glamour či plážové vlny. Dlouhé blond účesy budeme v roce 2016 vidět také v copech – pletených i v klasických ohonech. Místo sponek a doplňků do vlasů zkuste raději vlasy sepnout a zdobit svými vlastními vlasy.

GALERIE: Blond vlasy 2016

O kolekci účesů

  • Kadeřnický salon: Jean Marc Maniatis
  • Kolekce: podzim 2015 / zima 2016
  • Vlasy: André Delahaigue, za asistence Alexandre Protti
  • Barva: Pamela Frangopoulos
  • Make-up: Aline Schmitt
  • Styling: Sylvie Portugal
  • Foto: Laurent Darmon

Zdroj obrázků: Jean Marc Maniatis

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník