Co dělat, když vlasy volají po radikální obnově na kterou běžné metody nestačí? Vyzkoušejte hloubkovou obnovu metodou biolage kauterizace!

Kadeřnické salony Matrix přichází s novou biolage službou nazvanou biolage kauterizace. Jde o hloubkovou obnovu silně poškozených vlasů. Tato molekulární obnova vlasů slibuje mnohem viditelnější výsledky, než standardní regenerační metody. Vlasy jsou hloubkově obnovovány za působení tepla metodou takzvané kauterizace. Nová biolage služba salonů Matrix nazvaná kauterizace spočívá v uzamčení účinných látek ve vlasech díky teplu vydávanému žehličkou. Není ale právě působení tepla pro vlasy naopak nebezpečné? Ne v případě biolage kauterizace! Vyšší teplota umožní účinným látkám, které jsou touto metodou vlasům dodávány, proniknout hlouběji do vlasového vlákna a zmírňuje se také poréznost vlasu. Díky spojení účinných látek a tepla se docílí hloubkového a současně dlouhodobého ošetření vlasového vlákna.

Biolage kauterizace obnoví vaše vlasy na molekulární úrovni! Tuto speciální službu hloubkové regenerace poskytují salony Matrix.

Biolage kauterizace obnoví vaše vlasy na molekulární úrovni! Tuto speciální službu hloubkové regenerace poskytují salony Matrix.

Biolage kauterizace – podívejte se, co vás v salonech Matrix čeká!

Co přesně se ukrývá za procedurou biolage kauterizace? Nebolí, není nepříjemná, netrvá neúměrně dlouho a naopak si užijete velice příjemnou péči. Podívejte se, co vás v kadeřnickém salonu krok za krokem čeká.

Postup kauterizace

 1. Vše začíná mytím vlasů šamponem.
 2. Následně se na vlasy aplikuje intenzivní kúra Exquisite oil. Ta na vlasech zůstává a neoplachuje se!
 3. Pokračuje se aplikací další bezoplachové kúry – Cera repair.
 4. Vlasy se předsuší fénem na 80 % za pomocí kartáče.
 5. Na řadu přichází teplo a žehlička na vlasy. Přípravky aplikované na vlasy se zažehlí při teplotě 180°C žehličkou se 100% keramickými destičkami a s ukazatelem teploty. Každý pramen vlasů se žehličkou přejde 2x, a to plynulým a rychlým pohybem.
 6. Alternativou k bodům 4 a 5 je použití parní žehličky na vlasy. V tomto případě se vlasy v bodě 4 100% vysuší a následně se v bodu 5 použije místo standardní žehličky vlasy žehlička parní.
 7. Po této proceduře se vlasy namočí v mycí míse a aplikuje se vhodná maska na vlasy. Ta se pak z vlasů důkladně vymyje.
 8. Aplikuje se „hvězda přírody“, což je přípravek Matrix Biolage Hydra Source pro hydrataci, lesk a proti krepatění a vlasy se finálně upraví.

Co od Biolage kauterizace čekat?

 • hloubková proměna vlasového vlákna,
 • dlouhodobá výživa pro vlasy,
 • vlasy získají maximální hebkost a lesk,
 • získáte na dotek pocit nových vlasů.
U služby Biolage kauterizace jsou vlasy jsou hloubkově obnovovány za působení tepla žehličky na vlasy.

U služby Biolage kauterizace jsou vlasy jsou hloubkově obnovovány za působení tepla žehličky na vlasy.

Na co se ptáte ohledně Biolage kauterizace?

Je služba salonů Matrix Biolage kauterizace vhodná ihned po barvení vlasů?

Není. Barva na vlasy proniká do jádra vlasového vlákna, stejně jako aktivní složky produktů BiolageBarvený výsledek by tak mohl být narušen. Po barvě doporučujeme použít profesionální kúru z řady Color last.

Jak často je vhodné službu Biolage kauterizace opakovat?

Záleží na typu a také poškození vašich vlasů. Ideálně se doporučuje rozestup mezi procedurami šest týdnů. Výsledky kauterizace je možné udržovat také jinou službou Matrix – tzv. službou Expres. Zeptejte se na ní ve svém salonu.

Může kadeřník místo zažehování využít klimazon?

Nemůže. Teplo pod klimazonem působí na vlasy jinak a výsledný efekt by tak mohl být odlišný.

Zdroj obrázků: FL

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník