Blond, brunet, červené vlasy – vše je dnes jinak. Barvy vlasů se prolínají a hraniční barvy jsou méně oblíbené než v minulosti.

Nové účesy 2015 stále více stírají hranice mezi barvami. Barvy blond, brunet i červené odstíny vlasů – jsou často „vyšlechtěné“ a jen stěží lze říci, jestli jste pořád blondýnka nebo už brunetka. A když se ještě přimíchají jemné červené odstíny a pojmy jako je jahodová blond, tradiční význam blond, brunet a red začínají zcela ztrácet svůj smysl. A to je dobře. Nové barvy, a je jedno jestli ve spektru nordických nebo jižanských krásek, jsou mnohem přirozenější a zajímavější. Už nikdo nepoužívá výraz špinavá blond. Přechody mezi blond, brunet a red barvou dostaly různé názvy, obvykle vycházející z technik melírování připomínajících co nejpřirozenější stínování vlasů. Coloristé a výrobci barev se snaží malovat stejně jako slunce. Proto vynalezli například techniku Balayage.

Barvy podle slunce – blond, brunet nebo červené vlasy?

Barvy podle slunce – blond, brunet nebo červené vlasy?

Barvy slunce podle Michel Dervyn

Kolekcí, která do sebe zmíněný trend dokázala naprosto dokonale promítnout, je kolekce účesů Oceanic Collection pro jaro a léto 2015 od Michel Dervyn. Kolekce chtěla ztvárnit moderní mořskou pannu – tedy romantickou krásku běžného dne. Většina z nás se snaží stylizovat přesně do této role a tak velice přirozeně vypadající dámské účesy v kolekci, které jen stěží nazvete blond, brunet nebo red, jsou možná přesně tím, co vám bude vyhovovat. Účesy pro ženy doplnily také pánské účesy se stejnou filosofií stírající překlenující propast mezi blondýnem a hnědovlasým mužem. I zde jsou barvy velice tajemné a nechtějí prozradit svoji identitu.

FOTOGALERIE: Michel Dervyn – Oceanic Collection S/S 2015

V kolekci najdeme řadu různorodých účesů. Vlnitý bob i lob, rozmanité výčesy včetně chignon twistu, nechybí cop smotaný vlastními vlasy ani módní pletená verze drdolu. Rozvlněné vlasy s decentním objemem barvené technikou Balayage do pastelových tónů jakoby políbilo slunce a rozvlnil oceán. Blond barva přechází do nahnědlých odstínů nebo jahodové blond, brunet odstíny vlasů jsou ve střední intenzitě, avšak bez zbytečně viditelných melírů. Melír je nenápadný a přirozený.

Vedle celé plejády variant dámských účesů nechybí ani povedený střih pánského účesu, doplněného image s krátkým plnovousem. Jeden účes nastylovaný třemi způsoby je příkladem toho, jak lze jeden pánský střih různě a bez velké námahy variovat. Stačí správný styling a kus chuti do změny.

Barvy podle slunce - kolekce Michel Dervyn – Oceanic Collection jaro/léto 2015

Barvy podle slunce – kolekce Michel Dervyn – Oceanic Collection jaro/léto 2015

O kolekci účesů

Kadeřnický salon: Michel Dervyn

Kolekce účesů: Oceanic Collection

Sezóna: jaro-léto 2015

Vlasy: Michel Dervyn

Foto: Laurence Laborie

Zdroj obrázků: Michel Dervyn – Oceanic Collection Spring / Summer 2015

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník