Barvy 2016 – známe trendy pro módní barvy jaro/léto 2016!
Barvy 2016 – známe trendy pro módní barvy jaro/léto 2016!

Barvy 2016 – známe trendy pro módní barvy jaro/léto 2016!

Připravte se na jaro a léto 2016 a seznamte se trendy barvami. Barvy v roce 2016 budou na jaře a v létě 2016 fandit těmto 10 top barvám…

Autorita v oblasti barev, společnost Pantone, vydala další predikci módních barev. Barvy 2016 budou mít na jaře a v létě opět svých 10 top zástupců. Z těchto barev se také vybere barva roku 2016. Která to bude, se zatím neví, ale deset kandidátů, kteří jsou současně top 10 módními barvami pro jaro a léto 2016, si teď představíme podrobněji. Trendy pro módní barvy vydává Pantone vždy dvakrát za rok. Vzorník obsahuje vždy deset barev, včetně módních inspirací a také vhodných barevných kombinací s dalšími barvami top desítky. Barvy pro jaro a léto vždy obsahují také zvolenou barvu roku. A barva roku 2016 nakonec není jen jedna – jsou to hned barvy dvě, růžová Rose Quartz a modrá Serenity. 

Barvy 2016 – módní barvy pro sezónu jaro a léto 2016. Trendy barvy pro oblečení, módní doplňky, nábytek, interiéry i pro kosmetiku a jako inspirace pro kadeřníky.
Barvy 2016 – módní barvy pro sezónu jaro a léto 2016. Trendy barvy pro oblečení, módní doplňky, nábytek, interiéry i pro kosmetiku a jako inspirace pro kadeřníky.
beenhere

Barvy roku 2016 pro jaro a léto

Módní barvy roku 2016 pro jaro a léto vychází sice z módních outfitů návrhářů newyorského Fashion Week, avšak rozhodně to nejsou jenom módní barvy pro oblečení. Určují rovněž barevnost módních doplňků, interiérů, nábytku a nábytkových doplňků, ale velice významně ovlivňují také barvy účesů: Třeba barva roku 2015 Marsala doslova zaplavila účesové kolekce. Červenohnědá barva vlasů dokonce od Schwarzkopf na Facebooku dostala vtipný název: brouge, čili hnědá + červená. Má to být parafráze na módní bronde o kterém Schwarzkopf vtipně prohlásil, že je na ústupu a že jej letos na konci roku nahradí právě brouge.

Top 10 trendy barev pro jaro a léto 2016 podle Pantone.
Top 10 trendy barev pro jaro a léto 2016 podle Pantone.

„Barvy pro novou sezónu nás dopraví na místo, kde budeme šťastnější, které je slunečnější a kde můžeme bez obav ukázat svoji veselejší část sebe.“ Leatrice Eiseman, výkonná ředitelka, Pantone Color Institute

Barvy 2016 – jaro/léto

Letošní výběr barev pro jaro a léto 2016 je ovlivněný uměním a touhou odklonit se od technologií a opět spočinout v lůnu matky přírody. Jarní a letní paleta barev pro rok 2016 chce být uklidňující a relaxační. Pokouší se vzdát hold přírodním zdrojům a z nich čerpá také barevné náměty. Návrháři se inspirovali kontrastem městského designu a bujné vegetace, čím vznikají mimo skvostných barev také nečekané a úžasné barevné kombinace, často připomínající prvky architektury. Z celé palety dýchá nostalgie, která dokonale ladí s aktuálně oblíbeným vintage stylem. Uniknout, relaxovat a žít organicky – to je hlavní myšlenka barvy 2016 v sezóně jaro a léto.

Zajímavou novinkou je, že jarní a letní barvy 2016 jsou unisex. Snaží se stírat genderové rozdíly a překonat kulturní normy, které v jakémsi samospádu bereme za dané. A tak tradičně pojímaná růžová zaklepe i na pánský šatník, stejně tak jako mužsky pojímaná tmavě modrá okouzlí v šatníku dámském. A to rozhodně není vše!

Barvy 2016 vám pouze začínáme představovat. Rozhodně se k nim ještě vrátím v mnoha dalších článcích.

GALERIE: Barvy 2016 pro jaro a léto & módní kombinace

Zdroj obrázků: Pantone

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník