Barva roku 2016 není jen jedna – TOP barvy Pantone jsou hned dvě! Je to pastelová starorůžová, která má název Rose Quartz (13-1520) a pastelová modrá s názvem Serenity (15-3919).
Barva roku 2016 není jen jedna – TOP barvy Pantone jsou hned dvě! Je to pastelová starorůžová, která má název Rose Quartz (13-1520) a pastelová modrá s názvem Serenity (15-3919).

Barva roku 2016 není jen jedna – TOP barvy Pantone jsou hned dvě!

Pantone jako autorita módních barev poprvé porušilo tradici. Barva roku 2016 není jen jedna. Barvy roku 2016 jsou totiž dvě – Rose Quartz & Serenity.

Barevné módní trendy pro rok 2016 přichází s novými TOP barvami roku. Prodejci s módou, módní tvůrci, bytoví architekti a designeři, ale také kadeřníci a fashion žurnalisté, s napětím každý rok očekávají, jaká bude nová barva roku. I když existuje několik módních vzorníků barev roku od různých firem, největší autoritou je již mnoho let společnost Pantone. Rok 2016 je pro Pantone výjimečný. Poprvé firma porušila tradici a barva roku 2016 není jedna. 

Barva roku 2016 podle Pantone je Rose Quartz (13-1520) a Serenity (15-3919). Určitě se tyto skvostné barvy a jejich prolínání objeví také v účesech.
Barva roku 2016 podle Pantone je Rose Quartz (13-1520) a Serenity (15-3919). Určitě se tyto skvostné barvy a jejich prolínání objeví také v účesech.

Barvy roku jsou hned dvě. Je to pastelový odstín starorůžové, která má název Rose Quartz (13-1520) a pastelová modrá s názvem Serenity (15-3919). Pantone jde ale dokonce ještě dál. Protože barva roku pro rok 2016 je vlastně kombinace těchto dvou barev. I když obě módní barvy roku 2016 jsou použitelné samostatně, dostanou vás ve vzájemných kombinacích, v úžasných kombinacích s dalšími 10 barvami Pantone pro rok 2016, i kombinované s další škálou módních barev.

Barva roku 2016 – Rose Quartz & Serenity

Celá paleta módních barev Pantone pro jaro a léto 2015 (Pantone Spring 2016) je postavená na měkkosti barev. Nejde jen o tradiční pastely, ale také o pozitivně laděné zářivé barvy nebo sytě temné či jinak měkce tlumené barvy. Když jsem se pokoušela odhadnout, kterou ze svých top 10 barev vybere Pantone jako barvu roku 2016, strefila jsem se až překvapivě přesně. Říkala jsme si totiž, že se bude těžce rozhodovat mezi růžovou Rose Quartz a šedo-modro-fialovou Serenity. Na rozhodování nakonec nedošlo. Barva roku, neboli Pantone Color of the Year, se letos změnila na barvy roku 2016. A proč ne!

Podle lidí, kteří za výběrem trendy barev 2016 Rose Quartz a Serenity stojí, jde skutečně především o možnost využít prolínání těchto dvou fascinujících barev a tím o další nově vznikající odstíny, které růžovou i šedomodrou posouvají z obou stran do fialovějších pastelů. Barvy roku 2016 Rose Quartz a Serenity mají být protipólem k moderní době plné stresu. Jsou to příjemné uklidňující a dá se říct že až antistresové barvy. Vzájemně jsou vyvážené, ale současně poukazují na dualitu, která se umí spojit a rozostřit naše vnímání světa. Přesně tak, jak se děje v našem skutečném životě, kdy se stírá rozdíl mezi mužským a ženským. V módě je tento trend čím dál znatelnější. Nejde o klasickou feminizaci ženského šatníku a současně ani o maskulinizaci toho pánského. Je to spíše vyšší level ošklivého slova, kterým je unisex nebo ještě méně oblíbeného slova gender.

Barvy roku 2016 mají mnoho možností pro kombinování

Barvy roku 2016 Rose Quartz a Serenity mají mnoho možností pro kombinování nejen navzájem, ale i s dalšími barvami. Pantone představilo hned osm vzorníků, které využijete při kombinování barvy roku 2016, přesněji barev roku, s jinými barvami ve svém šatníku, při zařizování interiéru, plánování barevných kvetoucích záhonů v zahradě, ale rovněž při vytváření multibarevných účesů a melírů. Vlasy se už barev nebojí dávno, bohužel se barev pořád bojí zákazníci. Snad se to díky úžasným wellness barvám dobré nálady, kterými barva roku Rose Quartz a Serenity jsou, změní.

Jak kombinovat barvu roku 2016

Jak kombinovat barvu roku 2016 – podívejte se na vzorníky barev, které skvěle ladí s barvami roku Rose Quartz a Serenity.
Jak kombinovat barvu roku 2016 – podívejte se na vzorníky barev, které skvěle ladí s barvami roku Rose Quartz a Serenity.

Zdroj obrázků: Pantone, účes Audrey Adrine

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník