Aloe vera je skvělá léčivá rostlina. Víte, že své uplatnění nachází i v péči o vlasy a vlasovou pokožku? Jak tedy naložit s účinky Aloe pro vlasy?

Rostlina Aloe vera nebo-li Aloe pravá (syn. Aloe barbadensis) je jednoděložná bylina, která se využívá po tisíce let jako léčivá rostlina. Využívá se také v kosmetice. Věděli jste, že je tato rostlinka úžasná v péči o vlasy?

Nejčastější problém, který při péči o vlasy řešíme, je jejich samotný růst. Toužíme po hustých zdravých vlasech. Nejspíše jste také vyzkoušeli řadu kondicionérů a šampónů na podporu růstu, pro bohatou „hřívu“ či oslňující lesk. Bohužel se ve většině případů jedná o chemické prostředky. Vlasům tím dost často nepomůžeme, spíše naopak. Zejména, pokud saháme po těch méně kvalitních a ne po těch profesionálních.

Léčivé účinky Aloe vera nachází své uplatnění i v péči o vlasy.

Léčivé účinky Aloe vera nachází své uplatnění i v péči o vlasy.

Aloe vera nabízí vlasům silné přírodní zbraně

Aloe vera má silné přírodní zbraně, které s vlasy dokážou opravdové zázraky. Aloe obsahuje 20 druhů minerálů a 12 vitamínů, které jsou důležité pro zdravé a bohaté vlasy. Dále obsahuje 18 druhů aminokyselin, které jsou základními stavebními kameny vlasů a dodávají jim lesk a krásu. V rostlině se skrývá 200 fytonutrientů, které nazýváme „vitamíny nové generace“. Výborně vlasy vyživují a chrání.

Enzymy v Aloe vera působí na kožní buňky, které ucpávají vlasové folikuly. Vlasový folikul je tkáň, která obaluje vlas. Vlas tedy z folikuly vyrůstá, a právě proto enzymy zabraňují řídnutí vlasů. Chrání buňky a zpomalují jejich stárnutí. Všechny tyto složky dokážou vlasy maximálně posílit. Aloe vera obsahuje i enzymy, které podporují růst vlasů. Ze samotné rostliny lze vyrobit domácí šampón nebo kondicionér. Tato kouzelná bylina totiž udržuje rovnováhu PH našich vlasů a obnovuje buňky vlasů.

Aloe obsahuje řadu vlasům prospěšných látek. Ty se dají užít vnitřně i zevně

Aloe obsahuje řadu vlasům prospěšných látek. Ty se dají užít vnitřně i zevně

Aloe vera příznivě působí na vlasovou pokožku

Aloe vera zbavuje pokožku lupů, svědění pokožky, a pomáhá i v případě velmi suché pokožky, protože jako bylina má také protizánětlivé účinky. Léčivá rostlina aloe také pomáhá omezovat maštění vlasů.

Důležité je Aloe vera nechat vždy déle působit – více než jednu hodinu. Třeba jako masku nanesenou na vlhké vlasy a přikrytou igelitem a ručníkem. Podobně je třeba nechat déle působit různé balzámy či kondicionéry s Aloe vera. Naopak šampon na hlavě nenecháváme nikdy zbytečně dlouho.

Vlasová kosmetika z Aloe vera dostane vaše vlasy a vlasovou pokožku do kondice.

Vlasová kosmetika z Aloe vera dostane vaše vlasy a vlasovou pokožku do kondice.

Zdroj obrázků: Shutterstock

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník