AICHI

Kadeřnické proměny AICHI 2018 neboli Art Image Change International 2018

Je tady AICHI 2018! Soutěž kadeřnických proměn AICHI neboli Art Image Change Internacional odstartovala svůj 16. ročník. Již tradičně se mohou kadeřníci hlásit do soutěže s unikátním a i čtenářsky oblíbeným konceptem, kde se výsledky soutěže posuzují jako proměny „před a po“. Organizátorem této prestižní soutěže je síť kadeřnických studií a beauty salonů, Bomton StudiaSoutěž AICHI si klade za cíl rozvíjet talent kadeřníků a dát příležitost i těm, kteří se nemohou přihlásit do jiných soutěží z důvodu vysokých nákladů na účast v soutěži. Koncept této soutěže neklade na kadeřníky téměř žádné finanční nároky. S vlastními produkty a s vlastní fotodokumentací vstupují soutěžící jenom do prvního výběrového kola. U všech ostatních pak mají veškerou vlasovou kosmetiku, modelky i fotodokumentaci hrazenou organizátorem soutěže. Soutěží se anonymně, čímž je zaručena vysoká objektivita soutěže.

Podobně jako jiné ročníky, se i 16. ročník AICHI 2018 bude skládat ze třech vyřazovacích soutěžních kol. Na začátku soutěže posílají kadeřníci do soutěže své soutěžní proměny a přihlášku. Z těchto pak odborná porota vybírá prvních 24 semifinalistů. Další kolo již probíhá v Praze, kde kadeřníci na vylosované modelce předvedou své dovednosti přímo u organizátora soutěže AICHI. Proměny opět hodnotí odborná porota a to na základě na místě vytvořené profesionální fotodokumentace. Hodnocení je opět anonymní a vzejde z něj 12 finalistů, jejichž jména jsou po zveřejnění výsledků již odtajněna.

A jde do tuhého – i v posledním kole AICHI si finalisté vylosují modelku a v časovém limitu musí představit svoji novou proměnu. Tentokrát už odborná porota hodnotí proměny živě na modelkách, ale současně přihlíží i k pořízené fotodokumentaci. Současně nejlepší proměnu vybírá i veřejnost v médiích a tak ze soutěže vzejdou vítězové dva – vítěz vybraný odbornou porotou a kadeřník, jenž zvítězil v hlasování veřejnosti. Celkovým vítězem soutěže je kadeřník vybraný odbornou porotou, který získal v součtu semifinálového a finálového kola soutěže AICHI nejvíce hlasů.