AICHI 2016: 14. ročník kadeřnických proměn startuje!
AICHI 2016: 14. ročník kadeřnických proměn startuje!

AICHI 2016: Startují nové kadeřnické proměny!

Unikátní koncept kadeřnické soutěže proměn AICHI 2016 odstartoval svůj 14. ročník. O soutěži jsem si povídala s manažerem soutěže, Vojtěchem Kaštánkem.

Nový ročník AICHI 2016 právě startuje. Už ode dneška, od 15. 2. 2016 do 31. 3. 2016, mohou kadeřníci posílat své přihlášky a práce do výběrového kola 14. ročníku AICHI. Tato unikátní soutěž, která staví na zajímavém konceptu proměn, nejenže prokáže schopnosti širšího týmu kolem kadeřníka, ale je velice zajímavá i po stránce publika, kterým jsou čtenáři magazínů, kde se pak výsledné proměny soutěže AICHI prezentují. Náš magazín Vlasy a účesy CZ/SK se stal mediálním partnerem soutěže a tak budete mít možnost v průběhu celé soutěže sledovat aktuální novinky soutěže AICHI. Vše z aktuálního i předchozích ročníků soutěže najdete v našem speciálu AICHI. Na úvod letošního ročníku AICHI 2016 jsem si povídala s manažerem projektu, Vojtěchem Kaštánkem.

AICHI 2016 začíná. Organizátorem již 14. ročníku nezávislé soutěže kadeřnických proměn jsou Bomton Studia.
AICHI 2016 začíná. Organizátorem již 14. ročníku nezávislé soutěže kadeřnických proměn jsou Bomton Studia.

Rozhovor s manažerem soutěže AICHI, Vojtěchem Kaštánkem

Začíná nový, už 14. ročník AICHI. Právě od dnešního dne, od 15. 2. 2016  mohou kadeřníci přihlašovat své práce do soutěže. Co mají vlastně kadeřníci za úkol do soutěže poslat? 

∴ Vojtěch Kaštánek: Přijímáme kadeřnické práce vystihující aktuální trendy. Soutěž jako taková je založena na jednoduchém principu proměn. Stačí vyfotit fotografii před proměnou a následně po ní (portrét a celá postava). Nezáleží však na úrovni znalostí kadeřníka, používaných barvách, salonu a jiných omezujících pravidel, která nalezneme v některých ostatních soutěžích. Obsahem fotografie by měla být modelka s viditelnou změnou image a stylingu. Porotci hodnotí jednak kvalitu proměny, tak i technickou kvalitu fotografií, proto je naším „tajným“ tipem, věnovat se nejenom obsahu ale i formě.

Kolik přihlášek jste do soutěže AICHI dostali loni? A je tento trend stoupající ve srovnání s předchozími ročníky? 

Vojtěch Kaštánek: Pohybujeme se ročně v řádu stovek přihlášených prací. Je vidět na naše poměry slušný meziroční vzestupný trend.

AICHI 2016 startuje – na otázky ohledně projektu nám odpověděl manažer projektu AICHI, Vojtěch Kaštánek.
AICHI 2016 startuje – na otázky ohledně projektu nám odpověděl manažer projektu AICHI, Vojtěch Kaštánek.

Co čeká kadeřníky a jejich práce po zaslání přihlášky a soutěžní práce? 

Vojtěch Kaštánek: Po zaslání přihlášky doporučujeme hlavně vytrvat. Porota ze soutěžních prací vybere dle svých preferencí celkem 24 kadeřnických týmů a posune je tím do semifinálového kola, kde na ně čeká výlet do Prahy a tvoření proměn na živo s modelkou, kterou předem neznají a losují si její číslo. Modelky se snažíme mít co nejpestřejší jak věkově, tak výchozím typem vlasů.

Nyní bedlivě sledujeme nominace na Czech&Slovak Hairdressing Awards a čekáme na dubnové vyhlášení konečných výsledků. V čem se AICHI liší od této soutěže?

Vojtěch Kaštánek: Soutěž od HDA od Schwarzkopf Professional je vysoce respektovanou mezinárodní soutěží se silným zázemím firmy Henkel, zaměřena na nejvyšší profesionály, stejně jako některé další soutěže kosmetických značek (Goldwell, Wella, L’Oréal Professionnel aj.). Naše soutěž míří spíše na střední proud kadeřníků, kteří hledají jedny z prvních odrazových můstků svých kariér. O to více nás těší, když někdo vyhraje v AICHI a posune jej to natolik, že hned následující rok má otevřený vlastní salon, přihlásí se do HDA a získá nominaci (a třeba i výhru). Cítíme poté to správné zadostiučinění za naší prací. Viz letošní nominovaná do HDA, Adéla Kodetová, vítězka AICHI roku 2014.

Jsou kadeřníci hlásící se do AICHI jiní než kadeřníci soutěžící v Czech&Slovak Hairdressing Awards?

Vojtěch Kaštánek: Jak již bylo řečeno výše, díky benevolentnějším pravidlům se k nám může přihlásit každý kadeřník bez výjimky. V HDA je mnoho omezení selektujících výsledné práce, což vnímáme v tomto segmentu soutěží jako pozitivní.

Soutěž Czech&Slovak Hairdressing Awards přešla na konání akce pouze jednou za dva roky a to z důvodu zachování úrovně posuzovaných prací. Nepotýká se AICHI s podobným problémem?

Vojtěch Kaštánek: Na rozdíl od HDA jsme spíše zaměřeni na více početnější střední proud, který podobnými výkyvy netrpí.

Soutěž AICHI se prezentuje jako mezinárodní akce. Skrývá se pod tím pouze snaha prezentovat, že je soutěž určena nejen pro české, ale i pro slovenské kadeřníky, nebo jsou či byly ambice soutěže ještě širší a soutěž chce oslovit i kadeřníky v jiných, třeba evropských zemích? 

Vojtěch Kaštánek: Myšlenka, která přišla přibližně před pěti lety byla zpřístupnit tuto soutěž všem bez rozdílu (i hranic), prozatím jsme však zůstali v ČR a SR, i když nám v minulosti přišly přihlášky z okolních států. Stále přemýšlíme nad úpravou konceptu celé soutěže, která by ji posunula, zahrnuje to i větší zaměření na zahraničí a postupném rozšiřování naší sféry „vlivu“. Diskutujeme na toto téma s profesionály v oboru a hledáme možnosti jak každým rokem nabídnout něco nového a zajímavého jako jsou speciální výhry, hosté na galavečeru a jiné.

Pořádání této soutěže musí být pro jejího organizátora Bomton Studia finančně náročná záležitost. Co Bomton vede k tomu, že u soutěže vydržel již 13 let a vrhá se do dalšího ročníku?

Vojtěch Kaštánek: Pořádání v podstatě jakékoliv soutěže je velmi finančně náročné, Bomton studia, a. s. chápou svou pozici na trhu a vědí, že samy o sobě musí být garantem perfektně provedených služeb a servisu. Proto se rozhodla pořádat soutěž, která přesahuje jejich rámec. Nové výzvy pohánějí Bomton k tomu aby byl pořadatelem i po čtrnácté. Samozřejmě patří obrovské díky i veškerým sponzorům, bez kterých by se již takto velká akce nedala pořádat.

Kromě toho, že v soutěži AICHI úspěšně bodují i kadeřníci Bomton Studií, rekrutují se naopak nové kadeřnické hvězdy Bomtonu právě z úspěšných soutěžících v AICHI? 

Vojtěch Kaštánek: Zní to velmi příjemně, vzít si pod „svá křídla“ výherce AICHI. Tato možnost samozřejmě vždy existuje. Necháváme však na svobodném rozhodnutí soutěžících kadeřníků, zda by byli rádi součástí týmů těchto studií. 

AICHI 2016 odstartovalo. Velká soutěž proměn začíná svůj 14. ročník.
AICHI 2016 odstartovalo. Velká soutěž proměn začíná svůj 14. ročník.

AICHI 2016 – harmonogram soutěže

 • 15. 2. 2016 (pondělí): spuštění příjmu přihlášek výběrového kola AICHI 2016
 • 31. 3. 2016 (čtvrtek): ukončení příjmu přihlášek výběrového kola
 • 11. 4. 2016 (pondělí): vyhlášení postupujících 24 kadeřnických týmů AICHI
 • 18. 4. až 25. 4. 2016 (pondělí až pondělí): přihlašování modelek k semifinálovým proměnám
 • 7. 5. až 8. 5. 2016 (sobota až neděle): semifinálové kolo AICHI 2016
 • 23. 5. 2016 (pondělí): vyhlášení postupujících 11 kadeřníků do finálového kola
 • 30. 5. až 6. 6. 2016 (pondělí až pondělí): veřejné hlasování o 12. finalistu
 • 6. 6. 2016 (pondělí): vyhlášení 12. postupujícího do finálového kola
 • 18. 7. až 25. 7. (pondělí až pondělí): přihlašování modelek k finálovým proměnám
 • 6. 8. 2016 (sobota): finálové kolo AICHI 2016 a večeře porotců
 • 5. 9. 2016 (pondělí): tisková konference
 • 1.10. až 10.10. 2016 (sobota až pondělí): hlasování o cenu veřejnosti AICHI
 • 11.10. 2016 (úterý): slavnostní galavečer AICHI 2016 s vyhlášením vítězů (Forum Karlín)

Zdroj obrázků: AICHI

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník