Adéla Kodetová: „I v rebelii muže být jednoduchost!“
Adéla Kodetová: „I v rebelii muže být jednoduchost!“

Adéla Kodetová: „I v rebelii muže být jednoduchost!“

Adéla Kodetová je jméno, které si zapamatujte! Patří mezi kadeřníky, kteří ještě jen vyplouvají na výsluní, ale už mají za sebou první viditelné úspěchy.

Předloni zažila úspěch v soutěži kadeřnických proměn AICHI, letos se může pochlubit svojí nominací v soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015, neboli Kadeřník roku 2015. Adéla Kodetová patří mezi mladou generaci českých kadeřníků, kteří právě vstupují na své výsluní. S Adélou jsem udělala krátký rozhovor a vracím se v něm k její skvělé přehlídce účesů v rámci udělování cen AICHI 2015, kterou měla jako vítězka předchozího ročníku soutěže proměn možnost předvést. Byla to skutečně krásná show, na kterou se oplatí podívat. Kromě fotografií samotné přehlídky, se teď můžete podívat i na detaily jednotlivých účesů, které pro kolekci kadeřnice Adéla Kodetová vytvořila. O tom, kde se vzala inspirace pro tuto módní show, mluví Adéla přímo v rozhovoru. A nejen o ní.

Kadeřnice Adéla Kodetová při přípravě účesů pro své show na galavečeru AICHI 2015.
Kadeřnice Adéla Kodetová při přípravě účesů pro své show na galavečeru AICHI 2015.

ROZHOVOR: Adéla Kodetová

Adéla Kodetová: „V jednoduchosti je krása“

V roce 2014 jsi zvítězila v prestižní soutěži kadeřnických proměn AICHI a to ve skutečně silné konkurenci. Byl to Tvůj první větší úspěch?

∴ Adéla Kodetová: Ano, byl. Nebyl to sice první pokus uspět v podobné soutěži, ale samotný úspěch ano. Už v roce 2013 jsem poslala svou první proměnu do soutěže AICHI, ale až tentokrát to dopadlo.

Nyní jsi získala nominaci i v soutěži Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015 – ve které kategorii?

∴ Adéla Kodetová: V kategorii Dámský komerční účes.

Přihlásila jsi do soutěže Kadeřník roku více kolekcí? Do kterých kategorií?

∴ Adéla Kodetová: Ne, jenom jednu. Bylo pro mě časově náročné dát dohromady i jen jednu jedinou kolekci. Dokonce jsem ji ani nechtěla odeslat. Považuji ji za nepovedenou. Kvůli komplikacím kolem focení jsem nestíhala práci odeslat. Když jsem to nakonec na popud manžela odeslala, čekala jsem spíše ostudu než úspěch. Dopis o nominaci pro mě byl totální šok. Ani teď neočekávám žádný úspěch, ale těším se na práce ostatních.

Zůstaneme ještě u Tvé nominace do HDA 2015. Jak vznikl nápad na kolekci a jakou ukrývá myšlenku?

∴ Adéla Kodetová: Nápad byl jasný: rebelie mládí. Sama jsem se vždy v rodině cítila trochu jako rebel. Ale mám ráda jednoduché účesy. A i v rebelii muže byt jistá jednoduchost. Držím se hesla: „V jednoduchosti je krása.“

Na letošním udělování cen AICHI 2015 si jako vítězka předchozího ročníku měla možnost předvést svoji kolekci. Viděla jsem ji a byla skutečně povedená, můžeme se k ní ještě vrátit? Jaký nápad byl za touto kolekcí?

∴ Adéla Kodetová: Úplně první myšlenkou bylo vyjádřit průchod životními etapami jedné jediné osoby. Od staré dámy až po malé děvče. A tak všechny dívky a ženy, které se v mojí show objevily, byly prostě jen jedinou ženou – pokaždé v jiném období svého života. A stejně jsem to chtěla vyjádřit i u mužů. Samozřejmostí bylo dát kolekci špetku infantilnosti, protože si myslím, že jsme v podstatě v každém věku tak trochu infantilní.

Adéla Kodetová před svoji show Rodinné album na galavačeru AICHI 2015.
Adéla Kodetová před svoji show Rodinné album na galavačeru AICHI 2015.

Ve tvé kolekci byly skvělé pánské účesy s plnovousem. A ty si zmínila, že upravený plnovous považuješ za znak mužství. Poradila bys mužům, aby nosili vousy?

∴ Adéla Kodetová: Vousy si každý muž nemůže dovolit a to přesto, že jsou momentálně v módě. Hlavně je to otázka vkusu.

Zmínila jsi také, že Ti vítězství v AICHI pomohlo otevřít Tvoje vlastní kadeřnické studio a získat spousty klientů. Kde přesně zájemci Tvůj kadeřnický salon najdou.

∴ Adéla Kodetová: Prozatím mám maličké studio v Karlových Varech. Zákaznice a zákazníci mi mohou napsat například přes Facebook.

Jelikož si sklidila tak obrovský úspěch v soutěži proměn AICHI. Specializuješ se i na kompletní proměny a změny image?

∴ Adéla Kodetová: Zatím nemám moc prostoru realizovat více proměn. Ale společně s větším salonem mám v plánu se i na proměny více soustředit.

Momentka ze show Adély Kodetové na galavačeru AICHI 2015.
Momentka ze show Adély Kodetové na galavačeru AICHI 2015.

Specializuješ se na práci s některou značkou kadeřnické kosmetiky? Nebo jinak, která Ti je nejbližší, případně, oslovil tě v poslední době některý produkt, který zákazníkům ráda doporučuješ?

∴ Adéla Kodetová: Rozhodně Davines. Já osobně miluji řadu Oil.

Po letošních nominacích Czech and Slovak Hairdressing Awards 2015 si opět o stupínek výš ve své kadeřnické kariéře. Kam bys chtěla, aby tě tento úspěch posunul?

∴ Adéla Kodetová: Zatím asi nemám žádné jasné plány. Prozatím mi stačí dělat pouze to, co mě naplňuje a být spokojena sama se sebou. Možná v živote dostat ještě pár ocenění a uvidím, kam mě vítr nakonec zavane :-)

Adéla Kodetová na udělování cen AICHI 2015 odpovídá na dotazy moderátora večera Leoše Mareše.
Adéla Kodetová na udělování cen AICHI 2015 odpovídá na dotazy moderátora večera Leoše Mareše.

Rodinné Album Adély Kodetové

Svoji kolekci Rodinné album, kterou Adéla Kodetová předvedla na galavečeru AICHI, připravovala celých pět měsíců. Inspirovala se světem dospělých, kteří v sobě nosí stále svoji dětskou duši. Kolekce nás provází životem jedné ženy a jednoho muže ve všech jejich životních etapách, od útlého dětství až po podzim života. Dámským účesům dominují růžové akcenty, které však tentokrát nevyjadřují jen oblíbený módní trend dneška, ale i myšlenku celé kolekce, že v každém z nás zůstává i v dospělosti kousek dětské infantilnosti. A to, co v dámské kolekci zastaly růžové vlasy, vyjádřily v té pánské třpytky ve vousech. Nádherné účesy Adély Kodetové doprovodila na módní přehlídce dokonalé scéna i skvělá choreografie.

Kadeřnice Adéla Kodetová a účastníci její kadeřnické show Rodinné Album v zákulisí na galavečeru AICHI.
Kadeřnice Adéla Kodetová a účastníci její kadeřnické show Rodinné Album v zákulisí na galavečeru AICHI.

GALERIE: Adéla Kodetová – Rodinné album

Adéla Kodetová
Adéla Kodetová

Kdo je Adéla Kodetová

Adéla Kodetová má 26 let a patří mezi mladé nadějné kadeřníky. Kadeřnické praxi se věnuje 8 let. Vystudovala Střední odbornou školu obchodu, provozu hotelů a střední odborné učiliště v oboru Kadeřník. S manželem má dvě děti a v současnosti má svůj kadeřnický salon s názvem Dual Salon v Karlových Varech.

GALERIE: Účesy Adély Kodetové a backstage AICHI 2015

Zdroj obrázků: Adéla Kodetová, BOMTON Studia – AICHI 2015

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechejte si zasílat časopis Vlasy a účesy do své e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník