Historie Kérastase - 50 let revoluce v péči o vlasyKérastase letos slaví 50 let od svého založení. Před padesáti lety, v roce 1964, začíná ve společnosti L`Oréal, pod kterou značka Kérastase patří, revoluce. Kérastase vzniká jako nová značka, která má dát ženám dárek – krásné a zdravé vlasy. Podívejte se s námi na milníky v historii značky – tak jak ji vidí lidi, kteří za značkou dnes stojí. 

 

Kérastase a 60. léta

V roce 1964 je všude plno blonďaté Catherine Deneuve, minisukně odhalují nohy a Kérastase ženám umožňuje předvádět své zdravé vlasy. Francois Dalle, výkonný ředitel společnosti L’Oréal a muž pronikavého intelektu, dostal nápad, jak by měly vypadat skutečné služby péče o vlasy přímo v salonu, poskytované každé ženě, která „neví, co má se svými vlasy a se svou křehkostí dělat.“

To byl významný posun, který uklidil víceméně základní produkty do truhlic zašlých časů. Rozpoutala se revoluce.

Jednoduché „natočit a nalakovat“ odvál čas a nadešel okamžik pro inteligenci cílených receptur, které pečují o skutečnou podstatu vlasů, s reálnými řešeními reálných problémů. Vše, co je mimo a více než pouhé natočení, nalakováni nebo barvení, se týká samotného vlasu, který je silný a hrdý!

Kérastase s počátkem v roce 1967 dodala kadeřnické praxi další rozměr. Kadeřnici-poradci nyní svým nadšením a zápalem podporují produkty, které nabízejí v kadeřnictvích k maloobchodnímu prodeji.

 

Kérastase a 70. léta

Povrchní popmusic vytváří prostor pro deziluzi, kterou vyjadřuje rebelující rocková hudba. V této době ropné krize se utvářela nová forma modernosti. Panské účesy se prodloužily a dámské se inspirovaly trendy, které v Anglii zahájila společnost Vidal Sassoon.

Kérastase prezentuje své produkty méně „farmaceuticky“ a uvádí řadu pro muže, která je zaměřená na jejich konkrétní problémy: padání vlasů a lupy. A zatímco u generace nástupců hippies vzrůstá zájem o ekologii, Kérastase vyvíjí produktovou řadu Keraplasmes. „Víc než jen záliba, neutuchající nadšení,“ sděluje reklama.

 

Kérastase a 80. léta

Ve Francii vznikají první soukromé radiostanice. Svět se stále obává národů Východního bloku. Ženy přebírají odpovědnost za svůj vzhled a díky „silným vlasům“ vítězí. Pro Kérastase nastává vrcholné období rozšířeni sortimentu. „Zkuste to hned, udržujte svou pleť v souladu se svými vlasy“ se mění na „udržujte své vlasy stejně krásné jako svou pleť“.

Šampon se stává šamponovou lázní. V roce 1983 jich Kérastase uvedlo sedm (regenerující, esenciální, dvoufázová, proti mastným vlasům, proti lupům, bionická a šetrná). Jsou pro ženy, které jsou spíše zaměřeny na skutečné zkrášlení svých vlasů než jen na hledání řešení problémů. S takovýmto zázemím se může Kérastase směle těšit na zářivou budoucnost. Přípravkem Nutritive značka znovu vynalézá péči o suché vlasy, u nichž zdůrazňuje především nutnost jejich zkvalitněni až ke kořínkům.

V osmdesátých létech Kérastase vyrábí první řadu opalovacích přípravků určených speciálně k ochraně vlasů (koncepce určena hlavně pro maloobchodní prodej v kadeřnických salonech). „Nejlepší adresy“ (rostoucí vybraná skupina kadeřníků) a výběrové produkty šiří filosofii „K“ na nejvyšší úrovni –ve Francii i po celém světě.

 

Kérastase a 90. léta

Jsme uprostřed významné hospodářské krize, avšak top modelky nevyjdou ven za méně než 10 000 franků denně. Co ženy chtějí? Neustálou inovaci splňující jejich potřeby. Takový je Nutribase uveden v roce 1991, první přípravek na vlasovou pokožku s „liposomy“, což jsou lipidové vektory určené k uvolňování aktivních složek přímo v jádru problémů.

Následoval přípravek Aqua-Oleum – zcela první nanoemulze na trhu vlasové kosmetiky, schopna přenést aktivní složky dokonce dále, v tomto případě do nitra vlasu, aby jej vyživila a zároveň nepřetížila.

 

Kérastase a nové milénium

Každý má nyní právo na svých patnáct minut slávy! Ženy sní o osobní péči, která by byla prospěšná jejich srdci i mysli, stejně jako jejich vlasům. Kérastase zahajuje v salonech pravé masáže vlasové pokožky na základě asijských technik, které se vyučuji ve výukových střediscích nazývaných „Esprit Kérastase“. Tento druh výzkumu kombinovaný s produkty nejvyspělejších technologii vede k novému vztahu vznikajícímu mezi ženami a jejich kadeřníky. Vlasy i vlasová pokožka se stávají senzorickými prvky, stejně jako kůže.

A Kérastase s počátkem nového tisíciletí uvádí řadu vysoce funkčních produktů: Nutri-sculpt, který utváří hmotu vlasu; Noctocalm, přípravek používaný na noc, který uvolňuje napětí vlasové pokožky; Age Recharge, který „znovu naplňuje“ vlas ztrácející svou hmotu; Age Premium, který řeší biologické nedostatky a složku Aminexil, která zabraňuje úbytku vlasů.

 

Kérastase dnes

Kérastase v současnosti nabízí vice než jen „řešení“ problémů, neboť umožňuje skutečné zlepšení stavu, který lze vnímat v celém těle. Technologie „Healthy glow“ (zdravý lesk), jako například Cristalliste, jsou zaříkávači dokonalých vlasů a zachycují světlo tak, aby se zaleskl i ten nejmenší foton.

 

Zdroj obrázků: Kérastase

CHCI MAGAZÍN VLASY A ÚČESY ZDARMA!

Nechte si posílat magazín Vlasy a účesy do vaší e-mailové schránky! Staňte se členem největší komunity lidí, kteří milují své vlasy a vědí, že zdravé a krásné vlasy jsou korunou krásy!

Váš e-mail

Jsem profesionální kadeřník